Podpowiadamy: jaki krawat dobrać do granatowego garnituru?

Granatowy garnitur jest niezwykle elegancki, gustowny i uniwersalny. Świetnie sprawdzi się w wielu sytuacjach, od nieformalnych sytuacji, poprzez spotkania biznesowe i jako strój do pracy, aż po bardziej oficjalne okazje. Klasycznym – i bardzo widocznym – dodatkiem do takiej stylizacji będzie krawat. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego poniżej podpowiadamy, jaki krawat do granatowego garnituru będzie odpowiedni na różne okazje.

Granatowy: ponadczasowy, korzystny, stylowy

O dodatkach, w tym o krawacie do granatowego garnituru, można mówić sporo. Dzięki ciemnej, głębokiej barwie garnituru można sobie pozwolić na sporą dowolność w doborze krawatu. Granat jest świetnym rozwiązaniem: sprawia, że cera wygląda dużo korzystniej, niż w zestawieniu z czernią, jest elegancki i klasyczny. Ten kolor dobrze prezentuje się z wieloma kolorami, stąd możliwości doboru dodatków: koszuli, krawatu i butów – są szerokie. W ten sposób można odnieść się do okazji lub wyrazić swój charakter!

Krawat w jednolitym kolorze

Im bardziej formalna okazja, tym bardziej stonowana powinna być stylizacja. Do granatowego garnituru elegancko prezentuje się biała, gładka koszula, jak i gładki krawat. Najlepszy będzie burgund, fiolet, granat, czerń – to głębokie, ciemne kolory. Krawat nie musi być idealnie jednolity, może mieć bardzo drobny wzorek, taki też będzie się świetnie prezentować. W ten sposób stworzysz elegancki strój, który wywołuje zaufanie.

Skorzystaj o wiedzy o kolorach

Komponowanie stylizacji w oparciu o kolorystykę poszczególnych elementów jest bardzo dobrym pomysłem. Możesz obrać różne strategie, gdy chcesz sprawdzić jaki krawat do granatowego garnituru będzie odpowiedni. Różne odcienie i nasycenie niebieskiego tworzą gustowną całość. Kieruj się zasadą „trzech kolorów” – granatowy to kolor bazowy, z którym świetnie zaprezentują się: biel i czerwień, kolor beżowy i pomarańczowy, szary w zestawieniu z zielenią.

Odrobina ekstrawagancji

W przypadku tak stonowanego „tła” jakim jest granatowy garnitur, możesz sobie pozwolić na nieco więcej szaleństwa w kolorystyce lub wzorze krawata. Wyraziste pasy lub fantazyjne wzory, mocny żółty, pomarańczowy, a nawet różowy kolor- możliwości jest wiele, wybierz co ci pasuje. Pamiętaj jednak o prostej zasadzie: krawat powinien być ciemniejszy niż koszula! Zwróć także uwagę na to, żeby wszystkie dodatki nawiązywały do siebie kolorystyką lub stylem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl