Jaka koszula nadaje się do muchy? Sprawdź!

Chcesz wyglądać niezwykle elegancko? Szukasz koszuli, która będzie pasowała do muchy, którą już masz? Słusznie, gdyż taki zestaw jest niezwykle elegancki - nie bez powodu decyduje się na niego coraz więcej mężczyzn. Zamiast tradycyjnego krawata stawiają na bardziej zawadiackie rozwiązanie. Jaką koszulę powinieneś zatem wybrać? Dowiesz się tego, czytając nasz dzisiejszy wpis.

Różne rodzaje męskiej muchy

W przeszłości mucha przyjmowała różne kształty i rozmiary. Przede wszystkim dzielono ją na dwa główne rodzaje - mucha “nietoperz” charakteryzowała się prostymi brzegami, mucha “motylek” natomiast posiadała ostre końcówki.

Wspomniane nazwy zachowały się do dzisiaj, warto jednak wiedzieć, że obecnie rozróżniamy trzy podstawowe rodzaje muszek męskich, a spotkać można ich jeszcze więcej. Dzieli się je głównie ze względu na kształt. Do najbardziej popularnych należą: motyl, diamond i nietoperz.

Motyl, podobnie jak kiedyś, ma zaokrąglone zakończenia po obydwu stronach muszki, natomiast jego skrzydła są dość wysokie.

W przypadku muchy diamond uwagę zwracają charakterystyczne, trójkątne zakończenia. Stosuje się ją najczęściej przy mniej formalnych okazjach, gdyż nie jest aż tak elegancka jak pozostałe.

Ostatni rodzaj to nietoperz, którego wyróżniają niskie skrzydełka i zupełnie proste zakończenia.

Zależnie od tego, na jaki typ muszki się zdecydujesz, uzyskasz stylizację o innym charakterze. Możesz dowolnie dobierać jej kształt, w zależności od danej sytuacji i okazji. Znaczenie ma także to, na jak ważne i wystawne przyjęcie się w niej wybierasz.

Jaka koszula pasuje do muchy? Znajdź odpowiednią!

Chcąc dobrać dla siebie odpowiednią koszulę do muchy, warto, abyś zwrócił uwagę na kilka istotnych kwestii.

Rozmiar muchy i kołnierzyka w koszuli – czy mają znacznie?

Mucha powinna zawsze pasować zarazem do koszuli, jak i wielkości Twojej twarzy. W sklepach znajdziesz ten dodatek w wielu w różnych rozmiarach. Jak sprawdzić, czy odpowiednio go dobrałeś? Przyłóż muchę między oczy, a dokładnie między ich zewnętrzne kąciki. Nie może być ona węższa niż odległość pomiędzy nimi i szersza od zarysu Twojej twarzy, mniej więcej na wysokości wzroku. Jeśli mieści się w tych wymiarach, możesz odetchnąć z ulgą - to znaczy, że wybrałeś ją dobrze.

Kiedy już się upewnisz, że mucha jest idealna, czas na dobranie właściwej koszuli. Powinieneś dopasować ją do kołnierzyka. Dlaczego? Ponieważ może się okazać, że nie każdy ma odpowiedni kształt oraz wielkość. Kołnierzyk nie może przykrywać jej całkowicie, za to dobrze by było, gdyby trochę zza niej wystawał. Zasada jest jedna i bardzo prosta. Im większą masz muszkę, to Twój kołnierzyk powinien być większy.

Szczególnie polecamy Ci koszulę o łamanym kołnierzu. To tzw. koszula frakowa. Jest ona idealnie dostosowana do muszki. Przy tym jest niezwykle elegancka, więc jeśli zależy Ci na takim efekcie, z pewnością go uzyskasz. Mówi się, że powinno się ją nosić wyłącznie wieczorem, a przynajmniej tak głoszą reguły mody męskiej. Zapewne dlatego, że frak ubierany jest na specjalne, najczęściej wieczorowe okazje, a koszula od niego nie pasuje do zwykłej marynarki od garnituru. Tutaj sprawdzi się wyłącznie taka, która ma specjalne klapy frakowe.

Rodzaj koszuli, który pasuje do muchy

Formalna koszula będzie świetnym wyborem w zestawieniu z muszką. Może być biała lub w takim kolorze, który będzie pasował do garnituru lub smokingu. Jeśli zależy Ci na koszuli, która wykonana jest z trwałego materiału o wysokiej jakości, to w naszym sklepie będziesz miał bardzo duży wybór.

Jeśli jednak nie wybierasz się na żadne oficjalne przyjęcie, możesz także założyć koszulę półformalną. Taki zestaw także będzie świetnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli wybierasz się na luźne spotkanie biznesowe.

Najważniejsze jest, aby mucha wraz z koszulą stanowiły spójną całość. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na elegancki wygląd, niech Twoja mucha też będzie elegancka. Te, które są jednokolorowe, zazwyczaj są bardziej oficjalne. Podobnie jest w przypadku, gdy postawisz na strój smart casual – niech to zestawienie też będzie w jednym, luźniejszym stylu.

Jeden wzór na muszce, koszuli i marynarce?

Miej w pamięci powiedzenie, że co za dużo, to niezdrowo! W przypadku tych trzech elementów garderoby, jakimi są mucha, koszula i marynarka, tylko dwa z nich mogą mieć na sobie wzór. Nie więcej! W przeciwnym wypadku nadmiar patternów doprowadzi do eklektyzmu na Twoim stroju, a to zdecydowanie nie wygląda dobrze.

Jeśli chcesz pozostać elegancki, a przy tym z klasą, możesz zestawić wzór na muszce z tym na marynarce. Wówczas dobrze będzie wyglądać taki, gdzie jeden z nich będzie mniejszy, a drugi większy. Nie muszą być takie same, a nawet nie powinny. Stawianie na dwa bardzo zbliżone do siebie patterny, np. krata na obu elementach stroju, będzie źle się prezentowało — to wręcz modowe faux pas. Pamiętaj, że przy wszelkich wzorach koszula musi być gładka, w jednym i stonowanym kolorze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl