Jaka koszula na wesele, czyli jak ubrać się jako gość?

Ślub i wesele to wyjątkowa okazja w życiu młodych ludzi. Dla zaproszonych gości oznacza zadbanie o odpowiedni, formalny strój. Jaka koszula na wesele będzie właściwa? Panów zwykle nie wspierają stylistki, dlatego spróbujemy odpowiedzieć na ich weselne dylematy.

Elegancko, ale nie biznesowo

Przyjęcia weselne to doskonała okazja do wspólnej zabawy. Z tego powodu zwykle dbamy o to, aby nasz strój był elegancki, ale jednocześnie wygodny. Jaka koszula na wesele sprawdzi się w ten dzień? Dobrym wyborem będzie model w formalnym stylu. Nie należy go mylić ze stylem biznesowym, który stanowi odrębny gatunek. Wiele zależy od charakteru przyjęcia. Nieco inny dress code obowiązuje na nieformalnym bankiecie lub uroczystym obiedzie, bardziej zachowawczo ubieramy się na ceremonię tradycyjną. W tym ostatnim przypadku wybór mocno zawęża się. Panowie zwykle wkładają ciemny garnitur i białą lub pastelową koszulę.

Jaka koszula na wesele będzie modowym faux pas?

W żadnym wypadku nie poleca się koszuli z krótkim rękawem. Jest ona utożsamiana z dziennym strojem, dlatego nie pasuje do formalnej uroczystości. Modowe faux pas wchodzi na wyższy poziom, jeśli do koszuli z krótkim rękawem założy się krawat lub muchę. Podobną konsternację zwykle budzi koszula z kolorowymi lamówkami. Jeśli przyjęcie weselne odbywa się w luźniejszej atmosferze, można pomyśleć o kolorowej koszuli. Nie powinno się jednak przesadzać z kolorystyką oraz wielkością nadruku. W sklepie eSeller dostępne są modele z delikatnym ornamentem, zygzakiem czy wzorem slim. Idealnie wpasują się w stylizację z jednokolorowym garniturem.

Biel, błękit i pastele

Przepis na sukces zwykle leży w prostocie. Jaka koszula na wesele sprawdzi się niejeden raz? Wystarczy postawić na klasykę. Biel, kolor niebieski i pastele to zestawy uniwersalne. Koszula powinna dobrze leżeć na sylwetce, mimo że podczas wesela będzie pod marynarką. Dobry zwyczaj nakazuje nie ściągać tego elementu garderoby, jeśli pan młody również ma na sobie marynarkę. To on daje przyzwolenie na ewentualne rozluźnienie etykiety. Do wymienionych kolorów koszuli łatwo dobrać krawat. Wystarczy, że będzie kontrastować z koszulą. Alternatywę dla niego stanowi mucha.

Elegancki wygląd na przyjęciu weselnym to także odpowiednie dodatki jak spinki do koszuli lub buty. Warto zadbać, aby tworzyły spójną całość, a jednocześnie pasowały kolorystycznie do stroju naszej partnerki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl