Jak złożyć koszulę, żeby się nie pogniotła?

Czy da się uniknąć zagniecenia wyprasowanych koszul? Tak, jeśli powiesisz je na wieszaku, pozwalając, by luźno zwisały. Nie zawsze jednak nasze ubrania mogą być w miejscu dla nich przeznaczonym. Bywa, że wybierasz się w podróż. Jak złożyć koszulę, żeby wyglądała świeżo po przyjeździe na wybrane miejsce?

Przenośny wieszak samochodowy

Czeka cię podróż służbowa? Jeśli tak, nie musisz się martwić, jak złożyć koszulę, żeby wyglądała idealnie. Skoro najlepiej prezentuje się w wersji rozwieszonej, zabierz do samochodu wieszak. Montuje się go za przednim siedzeniem. Zabezpiecz całość specjalnym pokrowcem. To sposób, który wykorzystuje wiele osób. Jeśli podczas konferencji poczujesz, że potrzebujesz zmiany koszuli, nie musisz iść do hotelowego pokoju. Wystarczy, że świeżą i wyprasowaną wyjmiesz z samochodu. Bardziej zapobiegliwi zabierają ze sobą parownicę. Można nią prasować w pozycji pionowej. Gorąca para szybko eliminuje wszystkie zagniecenia.

Podpatruj profesjonalistów

Koszule najpiękniej prezentują się w salonie mody męskiej. Wszystkie są równiutko ułożone i nie ma mowy o ich zagnieceniu. Chcesz osiągnąć podobny efekt? Jeśli będziesz mieć okazję, sprawdź, jak w takich miejscach składają koszule profesjonaliści. Pierwszy etap to wyprasowanie koszuli. Zapnij kołnierzyk i co drugi guzik. Połóż koszulę na stole guzikami do dołu. Złóż jej boki do środka, rękawy ułóż prosto wzdłuż boków. Ostatni etap to składanie na dwa lub trzy razy. Ułóż całość kołnierzykiem do góry. Poświęć chwilę na wygładzenie wszystkich ewentualnych nierówności. Nie uda ci się wyeliminować zagniecenia, ale będzie go znacznie mniej.

Jak złożyć koszulę na prezent?

Kupiłeś koszulę, która będzie prezentem? Najlepiej nie wyciągaj jej z oryginalnego opakowania. W takiej ”sklepowej" wersji możesz ją włożyć do ozdobnej torebki, pudełka lub opakować papierem. Jeśli jednak wyjąłeś koszulę, postaraj się ją złożyć zgodnie z zagnieceniami, jakie na niej powstały. Nie będzie to wyglądać idealne, ale w miarę estetycznie. Możesz także zainwestować dodatkowo w specjalne etui na koszulę. Osoba obdarowana skorzysta z niego niejeden raz, także podczas podróży. Taki separator oddziela koszulę od innych ubrań, przez co chroni przed zagnieceniami.

Kiedy nie musisz przejmować się zagnieceniem koszuli? Jeśli wybierasz się do hotelu, pensjonatu lub agroturystyki. W każdym z tych miejsc jest możliwość wypożyczenia żelazka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl