Jak podwinąć rękawy w koszuli, żeby wyglądać modnie? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Spis treści

Noszenie koszuli jest pewną sztuką, ponieważ na elegancki wygląd składa się przynajmniej kilka czynników. W sieci można spotkać zacięte dyskusje na temat podwijania rękawów. Dlatego dzisiaj raz na zawsze rozprawimy się z kwestią, jak podwinąć rękawy w koszuli. Ta umiejętność przyda się każdej osobie, która chce wyglądać modnie i nie popełnić faux-pas.

Czy podwijanie koszuli jest w ogóle potrzebne?

Omówienie tematu należy zacząć od tego, czy w ogóle podwijanie koszuli jest potrzebne? Oczywiście, że tak! Dawniej pomagało uniknąć zabrudzenia rękawów i mankietów przy pracy fizycznej, ponieważ koszule były elementem odzieży stosowanym przez elity i klasę robotniczą. W ten sposób powstało powiedzenie, zakasać rękawy.

Współcześnie niewielka grupa ludzi wykonuje prace fizyczne w koszuli, dobrym przykładem są osoby wykorzystujące koszule flanelowe, jako element stroju roboczego. Jednak w ich przypadku gruby materiał flaneli ma chronić skórę przed uszkodzeniami.

Niektórzy uważają, że podwinięte rękawy koszuli mają sens, ponieważ pomaga w zachowaniu równowagi termicznej, jednak na logikę trzeba zwrócić uwagę, że odsłonięte przedramiona stanowią mniejszą część powierzchni ciała, dlatego przez ich odkrycie znacząco nie poprawisz swojej termoregulacji.

Istnieją jedynie dwie najlepsze motywacje do podwijania rękawów w koszuli. Pierwszą jest oczywiście mycie naczyń, kubków lub drobnych sztućców. Wtedy unikniesz zachlapania wodą z mydłem rękawów i mankietów koszuli. Drugi motyw jest zdecydowanie ważniejszy, mężczyzna z podwiniętymi rękawami wygląda atrakcyjnie i zwraca na siebie uwagę. Warto również dodać, że podwinięcie rękawów koszuli to świetny sposób na pokazanie, że nie trzeba martwić się o formalności w danej sytuacji. Jak zatem podwijać rękawy?

Jak podwijać rękawy koszuli? Poznaj najpopularniejsze długości!

Drugą kwestią, która budzi spore poruszenie jeśli chodzi o podwijanie rękawów wśród użytkowników koszul, jest długość podwinięcia rękawów. Jedni uważają, że trzeba podwijać je maksymalnie przed łokieć, ponieważ przekroczenie tej magicznej granicy nie przystoi gentlemanowi. Pozostała część strony w dyskusji jest zdania, że można podwijać koszulę za łokieć, prawda natomiast jest dużo prostsza.

Jedna i druga metoda jest poprawna, ponieważ to włącznie od Twoich indywidualnych upodobań zależy, który sposób jest dla Ciebie wygodniejszy. Komfort może wynikać pośrednio i bezpośrednio między innymi z budowy ciała. Jeśli masz grubsze przedramiona, zdecydowanie wygodniejsze jest podwijanie koszuli za łokieć.

Dwa najpopularniejsze sposoby na podwijanie rękawów

Zatem, jak podwijać rękawy w koszuli? Najlepsze są najprostsze rozwiązania, dlatego pierwszy sposób opiera się wyłącznie na intuicji. Jednostką miary powinna być szerokość mankietu. Koszulę można podwijać na dwa lub trzy razy. Pamiętaj o rozpięciu wszystkich guzików, szczególnie jeśli Twój model koszuli jest wyposażony w tzw. rozporek.

Drugi sposób polega na wywinięciu rękawa koszuli na drugą stronę do wysokości bicepsa. Później powstały w ten sposób wystający fragment materiału należy podwinąć jeszcze raz na mankiet. Tak możesz podkreślić kontrastujący kolor mankietu, jeśli posiadasz tego rodzaju model koszuli. Jak widać podwijanie rękawów koszuli to nie taki prosty temat. Warto zastosować się do powyższych rad.


 

Powiązane produkty:

Powiązane artykuły:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl