Jak mężczyzna powinien ubrać się na chrzciny?

Ubiór w zależności od okazji to bardzo ważne zagadnienie, które pozwala zawsze prezentować się nienagannie i robić dobre wrażenie na gospodarzach oraz pozostałych zaproszonych osobach. Czy są zasady dotyczące ubierania się mężczyzny na chrzciny? Jak się ubrać na chrzciny?

Modowe faux pas - jak nie popełnić wizerunkowego faux-pas na chrzcinach?

Według zasad męskiej mody najlepiej zawsze stawiać na klasykę. Choć współcześnie wielu mężczyzn lubi przełamywać stereotypowy gładki garnitur jakimiś ciekawymi dodatkami, na przykład sportowym obuwiem czy oryginalnym kolorem spodni, to nie w każdym przypadku jest to polecane. O ile można postawić na minimum awangardy na przykład podczas wernisażu lub pokazu mody, o tyle w przypadku rodzinnych, kościelnych uroczystości lepiej sprawdza się zasada less is more.

Dobrze skrojony garnitur, wyprasowana błękitna koszula, wygodne buty - to elegancki strój na chrzciny, które odbywają się latem. W przypadku tejże uroczystości można pozwolić sobie na przykład na ekstrawagancję w postaci zamszowych mokasynów, które od kilku lat są akceptowalne jako elegancki, a przy tym finezyjny dodatek modowy do męskiego stroju. Jak się ubrać na chrzciny, by nie popełnić modowej gafy?

Jakie dodatki do męskiego stroju na chrzciny?

Jak dobrze się ubrać na chrzciny? Należy przede wszystkim postawić na dobrą, klasyczną bazę - granatowy garnitur z elegancką kamizelką, choć niekoniecznie z krawatem czy muchą będzie dobrym pomysłem. Raczej unikamy koloru czarnego - to w końcu wesoła uroczystość. Do tego błękitna gładka koszula elegancka z długim rękawem, która nie wzbudza żadnych negatywnych skojarzeń w kontekście chrzcin i skórzany pasek. Można także postawić na białą koszulę, i na przykład jasnoszary garnitur. W przypadku chrzcin dobrym wyborem będzie garnitur w nieco mniej oficjalnej wersji - na przykład bez krawata czy muchy, ale za to z kolorową poszetką.

Taki zestaw pozwoli dobrze się ubrać na chrzciny, bez wzbudzania negatywnych emocji, a jednocześnie czuć się podczas uroczystości i przyjęcia swobodnie, nie nazbyt oficjalnie. Co istotne, zasady dobierania męskiego stroju dotyczą nie tylko gości zaproszonych na tę uroczystość, ale również na przykład rodziców oraz rodziców chrzestnych.

Jakich błędów nie popełniać ubierając się na chrzciny?

Chrzciny to z reguły dość kameralne, spokojne uroczystości, podczas których zaproszonym gościom nie zależy na epatowaniu swoimi upodobaniami do oryginalnych, kolorowych ubrań. Jej charakter sprawia, że dużo lepiej będzie wybrać coś stonowanego, klasycznego i mało rzucającego się w oczy, ale jednocześnie upewnić się co do wysokiej jakości każdego elementu stroju, który się zakłada. Zawsze, gdy nie jesteś pewien, jak ubrać się na daną uroczystość, stawiaj na klasyczne i sprawdzone stroje, które nie budzą kontrowersji. Szczególnie, gdy chodzi o wygląd podczas ważnych uroczystości kościelnych - kościół to miejsce specyficzne, w którym wyżej punktowana jest skromność i schludność, niż zgodność z najnowszymi modowymi trendami - i o tym warto pamiętać szykując się na chrzciny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl