Jak wyprasować koszulę? Poznaj najważniejsze zasady!

Czysta i dobrze wyprasowana koszula jest wizytówką każdego mężczyzny. Gdy w widocznych miejscach pojawią się zagniecenia na materiale, nawet najlepsza stylizacja traci swój blask. Wygładzenie tkaniny w taki sposób, żeby dodać jej szyku i elegancji zajmuje tylko chwilę. Wystarczy znać kilka zasad, dlatego dzisiaj podpowiadamy, jak prasować koszulę w efektywny sposób.

Zacznij od przygotowania koszul i deski do prasowania

Jeśli nosisz koszule regularnie i chcesz, żeby zawsze były przygotowane do założenia, postaw na odpowiednie przygotowanie, ponieważ logistyka jest bardzo ważna i ułatwia życie. Zamiast prasować jedną koszulę każdego dnia, wybierz sobie jeden dzień w tygodniu, w którym odświeżysz i wygładzisz tkaniny, tak aby wyglądały idealnie we wszystkich modelach na dany okres.

Dzięki temu mało lubianą przez wielu czynność prasowania wykonujesz jedynie raz w tygodniu. Dla ułatwienia sobie zadania zainteresuj się swoją deską do prasowania. Powinna być ona przede wszystkim odpowiednio szeroka, ponieważ z łatwością musisz zmieścić na niej każdy rodzaj swojej garderoby. Bardzo ważna jest również wysokość, gdyż prasowanie koszuli musi być wygodne, dlatego najlepiej jest stać przy desce wyprostowanym.

Jak prasować koszulę? Rękawy w pierwszej kolejności

Prasowanie koszuli najlepiej zacząć od rękawów, ponieważ ich idealne wygładzenie wymaga wprowadzenia żelazka także na przednią i tylną część koszuli. Jeśli wyprasujesz je dobrze na początku, już nigdy w czasie jednego prasowania do nich nie wrócisz.

Chwyć koszulę za ramię oraz rękaw i połóż na desce do prasowania. Następnie wyprasuj rękaw, omijając krawędzie, ponieważ po najechaniu na jedną z nich żelazkiem powstanie kant. Żeby go usunąć, należy rękaw koszuli ponownie rozłożyć w taki sposób, aby powstałe zagniecenie znajdowało się idealnie na środku. Wtedy jednym płynnym ruchem żelazka usuniesz niedoskonałości i otrzymujesz idealnie gładki rękaw. Na koniec warto wyprasować wewnątrz mankiety. Oczywiście w sposób analogiczny musisz postąpić z dwoma rękawami.

W drugim kroku wyprasuj przednie poły koszuli i jej tylną część

Gdy rękawy Twojej koszuli są już idealnie gładkie, pora na wyprasowanie jej przodu. Jedną połę musisz nałożyć na deskę od bocznej strony, żeby guziki znajdowały się idealnie na środku. Tak, szybkim ruchem, wygładzisz materiał, jednak zwróć szczególną uwagę na zagniecenia pomiędzy guzikami.

Później trzeba przesunąć koszulę w taki sposób, żeby wyprasować jej tylną część. To również jest stosunkowo łatwe, ponieważ masz dostęp do sporego fragmentu tkaniny, który wymaga jedynie wyrównania i usunięcia zagnieceń. Oczywiście plecy koszuli lepiej podzielić na pół i zająć się każdą stroną osobno. Musisz również pamiętać o fragmencie przeznaczonym na kark. Tutaj również wszystko musi być idealnie gładkie.

Na koniec poświęć kilka chwil na kołnierz

Jednym z najważniejszych elementów każdej koszuli jest kołnierz, ponieważ jest on najbardziej widoczny. Dlatego musi być idealnie gładki, jednak jego prasowanie jest bardzo łatwe. Wystarczy położyć go na desce i wyprasować przy użyciu dużej ilości pary.

Teraz już wiesz, jak prasować koszulę. Na koniec warto odwiesić ją na wieszak i pozwolić jej delikatnie odparować, ponieważ ubranie na ciało świeżo uprasowanej koszuli może być delikatnie nieprzyjemne - materiał nadal utrzymuje wysoką temperaturę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl