Czy wiesz jaka długość krawata jest najodpowiedniejsza?

Moda na elegancki ubiór jest nieprzemijająca. To dlatego każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jeden garnitur. Zwyczajowo zakłada się do niego krawat lub muszkę. Tylko czy wiesz, jaka długość krawata jest właściwa?

Męski krawat może być wygodny

Lista męskich dodatków do stroju jest raczej krótka. Panowie są dość konsekwentni w unikaniu wszelakich ozdób. Godne uwag są dla nich paski, zegarki i krawaty. Te ostatnie dla jednych są synonim szyku, innym kojarzą się z niewygodą. Źle dobrany i źle zawiązany krawat może uciskać w szyję. Jeśli pamiętasz choć jedną imprezę okolicznościową w małym, słabo wentylowanym pomieszczeniu, doskonale wiesz, jakie to uczucie. Podobno elegancja wymaga poświęcenia, jednak nie należy z tym przesadzać. Poznaj lepiej ten męski dodatek i dowiedz się, jaka długość krawata uchroni cię przed dyskomfortem.

Zwis męski ozdobny różnej długości

Przed tobą wybór krawata na ważną uroczystość? Producenci oferują tak różne fasony i kolory, że można się w nich pogubić. Nie każdy typ krawata pasuje do eleganckiego stroju. Casualowy lub sportowy ubiór można uzupełnić zabawnym, wąskim krawatem zwanym śledziem. Jeśli marynarka ma szersze klapy, również krawat powinien być nieco szerszy. Pozwoli to na zachowanie dobrych proporcji. A jaka długość krawata jest najbardziej popularna? Klasyczny zwis męski ozdobny, jak go nazywano w czasach PRL, szyje się dla mężczyzn o wzroście między 165 a 175 cm. Można go ewentualnie skrócić, ale nie ma mowy o wydłużeniu.

Jaka powinna być długość krawata?

Długość krawata waha się pomiędzy 148 cm a 152 cm. Jeśli jesteś mężczyzną średniej budowy, standardowa długość jest właśnie dla ciebie. Ale jeśli masz około 190 cm, twój krawat powinien być długości 160 cm. Przyjęło się, że długość zawiązanego krawata powinna sięgać maksymalnie do początku paska spodni. Kawałek materiału zwisający aż do okolic rozporka, nie prezentuje się najlepiej. Węższe krawaty mogą być nieco krótsze, ponieważ z reguły są zakładane do nieco luźniejszych stylizacji. Częstym błędem przy wiązaniu krawata jest niesymetryczne ułożenie części węższej względem szerszej. Bywa, że różnica wynosi aż 10 cm, a bardziej pomysłowi panowie chowają nadmiar materiału w spodnie lub za koszulę.

Jak powinien postępować mężczyzna o niższym wzroście? W jego przypadku najlepiej będzie wybrać się do krawcowej, która skróci krawat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl